tecza kutnoTęcza
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Kutnie
      
panel administratora

KOŁO EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZE
"ZIEMIA-ZIELONA PLANETA"

Koło ekologiczno-przyrodnicze
działa w naszej placówce od września 2003 roku. Powstało z inicjatywy cioci Doroty Jaśkowiak i cioci Asi Kapicy oraz wychowanków, którym nie jest obojętna ochrona środowiska, świat roślin i zwierząt. uczestnicy spotykają się na zajęciach koła dwa razy w miesiącu, realizując tematykę uwzględnioną w rocznym planie pracy. Biorą udział w licznych konkursach, imprezach i akcjach organizowanych w ramach pracy koła, m. in. konkurs plastyczny "Portret Pani Jesień", "odznaka ekologiczna", quiz ekologiczno-przyrodniczy, konkurs recytatorski. Cyklicznie włączamy się w akcje sprzątania świata i Dzień Ziemi. Systematycznie prowadzimy również zbiórkę makulatury i zużytych baterii. Nasze koło współpracuje z Kołem Miejskim nr 1 PZW Kutno oraz Powiatowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

29.03.2009 r. na kiermaszu kwiatów doniczkowych zorganizowanym w SP nr 9 w Kutnie zakupiliśmy kwiaty, które stanowią dekorację pokoi. Dzięki temu dzieci uczą się odpowiedzialności oraz dbałości o swoje rośliny i otoczenie.

18.04.2009 r. członkowie naszego koła zostali zaproszeni przez MOPS w Kutnie na akcję integracyjno-ekologiczną "Moje drzewko", prowadzoną w ramach projektu "otwórz się na siebie". Amanda, Marika i Alan zasadzili swoje drzewka przy placu zabaw przed blokiem przy ulicy Batorego 15 w Kutnie. Jako dowód swoich wysiłków otrzymali certyfiakaty. Teraz ich zadaniem jest pielęgnacja posadzonych drzewek. Podczas akcji dzieci miały okazję "wznieść się" do nieba na drabinie strażackiej, skosztować pyszne kiełbaski z grilla, otrzymały słodycze i upominki.

21.04.2009 r. w ramach projektu edukacyjnego "Cztery pory roku- Ekotęczowe spotkania z przyrodą" oraz obchodów Dnia Ziemi członkowie koła wraz z ciocią Dorotą Jaśkowiak i ciocią Asią Kapicą obejrzeli wystawę fotografii Krzysztofa Borkowskiego "Najstarsze drzewa Europy" widniejącą w holu KDK. Wysłuchali także wykładu dr Cezarego Pacyniaka n.t. "Najstarsze drzewa Polski"-cisy (najstarszy ma ponad 1200 lat), dęby, olbrzymie lipy, które mają nawet 50 m. wysokości i po 4 m. obwodu, jodły i wiązy. Organizatorom imprezy serdecznie dziękujemy.
25.04.2009 r. w ramach współpracy naszego koła z Kołem Miejskim PZW nr 1 w Kutnie nasi wychowankowie razem z ciocią Asią Kapicą i ciocią Dorotą Jaśkowiak oraz wędkarzami brali udział w akcji sprzątania terenu wokół łowiska Glinice. Po ciężkiej pracy apetyt wzrósł, na szczęście na "pracowitych ekoludków" już czekały gorące kiełbaski.

18.01.2013r. w ramach pracy koła ekologiczno-przyrodniczego "Ziemia Zielona Planeta" nasi wychowankowie wzięli udział w spotkaniu z Cezarym Pióro w ramach cyklu spotkań z naturą. Uczestnicy koła obejrzeli prezentację multimedialną "Ptaki małe i duze".
Pan Pióro zapoznał obecnych ze sprzętem fotograficznym, technikami fotografowania.

26.01.2013r. nasi wychowankowie w ramach pracy koła ekologiczno- przyrodniczego uczestniczyli w corocznej akcji "Ptakoliczenie" zorganizowanej przez sekcję ekologiczną KDK.
 
30.09.2013r. Wychowankowie placówki jak co roku włączyli się w  akcję Sprzątania Świata porzadkując teren pobliskiego Parku Wiosny Ludów. Takie akcje pomagają naszym podopiecznym zrozumieć jak wazne jest systematyczne  dbanie o środowisko naturalne, jak należy segregować śmieci,jak żyć w zgodzie z przyrodą. 

1
Ułatwienia
Czcionka:
BIP Tęcza Kutno
Przekaż 1% podatku
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Rozlicz PIT Online
1Sonda

 
 
 
 
   

1
1Galeria
1Powiat Kutno

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiego
Ostatnie informacje:

Polityka prywatności
Nasi przyjaciele:
Tecza Kutno