tecza kutnoTęcza
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Kutnie
      
panel administratora
Aktualności
Kontakt

ul. Karłowicza 1
99-300 Kutno

www.teczakutno.pl
tecza_kutno@o2.pl

tel/fax. +48(24)253-31-72

Nasi przyjaciele
news"Poznańskie Koziołki- wyjazd integracyjnyStowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów" w Kutnie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w ramach realizacji zadania  publicznego Wspieranie Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej pod nazwą „Skarby w rodzinie" współfinansowanego przez Województwo Łódzkie zorganizowało wycieczkę do Poznania.
 
#

Uczestnicy wycieczki spotkanie z miastem rozpoczęli od zwiedzania Palmiarni Poznańskiej,  dydaktyczno-wystawowej  placówki botanicznej znajdująca się w poznańskim Parku Wilsona. Na powierzchni 4600 m²  w 12 pawilonach prezentowanych jest około 1100 gatunków roślin, a w akwarium 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych. Palmiarnia Poznańska jest największą w kraju i jedną z największych w  Europie.

Kolejnym elementem wycieczki było zwiedzanie starego miasta, które niestety w dalszym ciągu jest jednym wielkiej placem budowy ale wspólny spacer pozwolił uczestnikom zobaczyć słynne Poznańskie Koziołki , Ratusz oraz piękne kamieniczki.   Zwiedzano także Bazylikę kolegiacką Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa.

Kolegiata parafii farnej jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki baroku w Polsce. Wybudowali ją jezuici. Prace budowlane - zapoczątkowane w 1649 r. i kilkakrotnie przerywane - trwały ponad 50 lat. Dzieci mogły podziwiać niezwykle bogaty wystrój kościoła, przepiękne rzeźby apostołów oraz uczestniczyć w koncercie organowym.

Spotkanie z pięknym miastem Poznaniem zakończono w Rogalowym Muzeum, w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i Koziołki. Podczas pokazów o tajemnicach i wypieku Świętomarcińskich  Rogali uczestnicy zapoznani się z historią Poznania , charakterystyczną dla tego regionu gwara oraz sami mogli uczestniczyć w przygotowywaniu rogali Marcinkowskich.
Tecza Kutno WUjQMHoKmM09Q8XgpihbvyfTK2uU.jpg
Tecza Kutno LWEWG8O8GDXsACR9FCezRpJtdqxZ.jpg
Tecza Kutno uuz8J5OTwjAMwTpCmV3sJtFlvRYL.jpg
Tecza Kutno seZD2uRoJwJzhJOGF5ak7nXClvah.jpg
Tecza Kutno iHoDsWQ4DwSrgSxSWtbuY9Oq2QSz.jpg
Tecza Kutno mNtIi07XpCtYp22ulyM6VkboD44R.jpg
1
Ułatwienia
Czcionka:
BIP Tęcza Kutno
Przekaż 1% podatku
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Rozlicz PIT Online
1Sonda

 
 
 
 
   

1
1Galeria
1Powiat Kutno

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiego
Ostatnie informacje:

Polityka prywatności
Nasi przyjaciele:
Tecza Kutno