tecza kutnoTęcza
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Kutnie
      
panel administratora
Aktualności
Kontakt

ul. Karłowicza 1
99-300 Kutno

www.teczakutno.pl
tecza_kutno@o2.pl

tel/fax. +48(24)253-31-72

Nasi przyjaciele
newsWIZYTA PRZYJACIÓŁ Z HOLANDII
W piątek gościliśmy naszych przyjaciół z holenderskiej organizacji KIWANIS KERKRADE LANDGRAAF oraz Fundacji JANA. KIWANIS jest to światowa organizacja wolontariuszy oddanych poprawie świata, życia jednego dziecka i jednej społeczności w tym samym czasie. Nazwa KIWANIS pochodzi z języka Indian i oznacza "pomóż innym przy pomocy swoich umiejętności". Dzięki działaniom podejmowanym przez członków organizacji nasza placówka otrzymała wsparcie w postaci zakupu mebli, sprzętów RTV, AGD, ponadto otrzymaliśmy różnego rodzaju darowizny: odzież, obuwie, artykuły chemiczne, zabawki, artykuły plastyczne. Ważną formą wsparcia był również generalny remont dwóch łazienek. Ponadto w piątek dzieci dostały elektryczne pianino, odzież, rowery, kamerę i słodycze. W dalszych planach organizacji jest generalny remont łazienki oraz kuchni. 
Z inicjatywy niektórych członków organizacji KIWANIS w ubiegłym roku powstała Fundacja JANEK, która nosi nazwę od imienia ojca jej założycieli- Jana Sochackiego, który pochodził z Anusina koło Kutna. Synowie Pana Jana: Jan i Fred Sochacki pragnąc uczcić wolę ojca postanowili wspierać potrzebujących z naszego terenu. I tak trafili do nas. Dzięki działalności Fundacji otrzymaliśmy wsparcie finansowe i rzeczowe na realizację programu artystyczno-edukacyjnego "SMOK"- Sztukę Może Odkryć Każdy.
Dzisiaj odbyło się spotkanie przedstawicieli Fundacji w osobach: Jan Sochacki, Coby Sochacki, Fred Sochacki Frans Smeets i Peter Jeurissen z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Kutnie: wicestarosty Pana Konrada Kłopotowskiego oraz Dyrektora PCPR Panią Anną Antczak, podczas którego złożono podziękowania za kilkuletnią współpracę oraz wręczono drobne upominki. Po spotkaniu goście Fundacji zostali zaproszeni do placówki, gdzie rozmawiano o dalszych wspólnych projektach i przedsięwzięciach.

Dyrektor, wychowankowie oraz pracownicy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie skłądają serdeczne podziekowania Fundacji JANEK oraz organizacji KIWANIS za dotychczasową pomoc oraz szczególnie wrażliwe serce na potrzeby naszych podopiecznych.

1
Ułatwienia
Czcionka:
BIP Tęcza Kutno
Przekaż 1% podatku
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Rozlicz PIT Online
1Sonda

 
 
 
 
   

1
1Galeria
1Powiat Kutno

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiego
Ostatnie informacje:

Polityka prywatności
Nasi przyjaciele:
Tecza Kutno